İncirli Halı Yıkama Yorumları

İncirli Halı Yıkama Yorumları
Halı temizliği sağlık, görünüm ve maddi açıdan da çok önemlidir. Temizlikleri sürekli yapılmazsa her açıdan zararlıdır. İncirli halı yıkama yorumları halınızda derinlemesine temizlik sağlar.
İncirli halı yıkama yorumları ile halıya detaylı temizlik yapılır. Halı sürekli üzerinde gezinilen, çocukların ağızlarını sürebildikleri maddelere değebilen sıklıkla kullanılan bir eşyadır ve temizliği mecburi bir ihtiyaçtır. Gözle görülmeyen bakteriler ve mikroorganizmalar halının derinliklerinde biriktikleri takdirde halının yıpranmasına ve hatta çürümesine sebep olabilirler.
Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir?
Halı yıkama işlemi profosyonel olarak yapıldığında birçok işlemden geçer. Yıkamaya geçilmeden önce yüzeyindeki tozlar alınır. Tozlar alındıktan sonra ise yıkama işlemine geçilir. Yıkama sırasında çok kireçli olmayan su ve halıya zarar vermeyecek, kimyasal olmayan, doğal halı şampuanları kullanılmalıdır. Yıkama sırasında halının cinsine göre kullanılacak olan makine seçilir. Yarı otomatik veya otomatik makineler kullanılır. Yarı otomatik makine ile temizleme halının düz temiz bir zemine serilmesiyle yapılır. Şampuanlama, kirli suyun temizlenebilmesi için sonrasında bir kere daha şampuanlama sonra da durulama işlemi yapılır. Tam otomatik makine ile temizlemede ise yürüyen bant sistemi kullanılır. Bu bant sistemi üzerinde sırasıyla halıyı ıslatma, şampuanlama ,durulama işlemi sonrası kirli suyu sıyırma işlemi, vakumlama yapılır ve kuruduktan sonra parfümlenerek düzgün bir şekilde teslim edilmek üzere paketlemesi yapılır.
Halı Yıkama Fiyatlarının Arasındaki Farkın Sebebi Nedir?
Halı yıkama fiyatları birçok etken göz önüne alınarak belirlenir. Kullanılan teknikler, makineler, yıkama işleminde tüketilen su miktarı, kullanılan temizleyicilerin hepsi fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Olması gerekenden daha düşük fiyat vermek standartların düşük olmasından kaynaklı olabilir. Kaliteli olmayan temizleyicinin kullanılması, daha az su tüketimi ve güçlü leke çıkarıcıların kullanılmaması fiyatın düşük belirlenmesine sebep olabilir. Ama kullanılması gereken su miktarının altında tüketilen bir su miktarı ile derinlemesine temizlik yapılması mümkün değildir, kirli suyun tamamıyla akıtılması gereklidir. Ayrıca kalitesiz temizleyiciler ve leke çıkarıcılarla halınızın tertemiz ve kusursuz olmasını bekleyemezsiniz. Halının zarar görmesine sebep olabilecek yanlış bir kimyasal ya da işlem halıyı kullanılamayacak hale de getirebilir. İncirli halı yıkama yorumları kaliteden ödün vermeden, size bütçeye uygun halı yıkama hizmeti sunar.
 
İncirli Halı Yıkama Facebook Sayfasıİncirli Halı Yıkama Twitter Sayfasıİncirli Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK